Víte co je  eTwinning  a jak funguje v naší škole?          

eTwinning je nová metoda výuky v zemích Evropské unie. Tato metoda spočívá ve společném učení  mezi žáky různých zemí.  Program vytvořený pro tuto metodu se nazývá E – twinning a využívá prostředí Internetu.  Předpokládá, že se spojí minimálně dva partneři ze dvou různých zemí, určí si jazyk, ve kterém mohou spolupracovat a rovněž předmět společného zájmu. V praxi to může být například takto :   škola se Sudic se spojí se školou v Německu, dohodnou se, že budou sledovat  vývoj počasí v jejich podmínkách a komunikovat spolu německy.  Děti by takto získaly poznatky o jiné zemi, komunikovaly by v jiném jazyce,  třídily si informace a zároveň trénovaly  dovednosti sociální, pracovní a komunikační.

Tuto příležitost jsme vyzkoušeli v projektu, který jsme nazvali Easter cards from me to you.  Spojili jsme výtvarné dovednosti, informační technologie a anglický jazyk. Zapojily se děti od třetí do deváté třídy. Asi měsíc před velikonocemi jsme vyrobili přáníčka, poslali je poštou do škol ve Španělsku, Makedonii, Rumunsku, Norsku a na Slovensku. Zároveň jsme začali spolupracovat na internetu v prostoru, který se nazývá Twin Space a je v něm možnost komunikovat s žáky a učiteli z ostatních zemí.  

Tento projekt může být vystřídán dalšími v průběhu celého školního roku, pokud budou mít naši žáci zájem a budou zde nacházet inspiraci a zkušenosti. Tato strategie učení patří mezi žádoucí dovednosti pro život.

lic.  Petra Ratajová

Projekt 1:                                            Certifikát      FOTOGALERIE  
Projekt 2: Animalove          
Projekt 3: Christmas Together Certifikát  

 


 

 

  

  

  

TOPlist