EKOLOGICKÉ AKTIVITY NAŠÍ ŠKOLY

SBĚR

PROČ?

Protože je to EKO-nomické a EKO-logické…..:)

Naše škola je již dlouhodobě zapojená do několika projektů zaměřených na sběr znovuvyužitelných surovin. Tyto ekologicko-vzdělávací programy pomáhají rozvíjet ekologické myšlení žáků a současně podporují vnímání potřeby správného nakládání s vysloužilým elektrozařízením, bateriemi nebo odpady a vychovávají k šetrnému chování vůči životnímu prostředí.

CO?

Sbíráme PLASTOVÁ VÍČKA, která putují za nemocnými dětmi. I letos budeme podporovat Emičku z Bolatic, která má po úrazu horkou vodou dětskou mozkovou obrnu. Rodina získá prodejem víček potřebné peníze na její léčbu a rehabilitace. Loni jsme nasbírali 227 kg víček.

Sbíráme vysloužilé BATERIE, ELEKTROSPOTŘEBIČE A TONERY v rámci projektu Recyklohraní.Získáváme body, které v katalogu odměn směňujeme za praktické školní potřeby a odměny pro vítězné třídy. Loni jsme nasbírali 198 kg elektrospotřebičů a 44 kg baterií.

Sbíráme PAPÍR. Sběrem, který se koná 2x ročně, získá vítězná třída peníze do svého třídního fondu. Loni jsme nasbírali 5 410 kg papíru.

Děkujeme žákům a jejich rodinám za podporu ve sběrech.

Ing. Hana Nováková

učitelka přírodopisu a chemie