Draví ptáci v naší škole

Ve čtvrtek 1. června se sešli žáci před školou, kde proběhla přednáška s ukázkami ze života a výcviku dravých ptáků. Sokolník Jaroslav Oszelda si připravil pro nás řadu zajímavostí. Žáci mohli zhlédnout dravce např. v akci při lovu na pohyblivé makety. Velmi nás zaujalo také letecké umění dravců a jejich přesnost při chytání kořisti. Však také sklidili za svůj výkon zasloužený potlesk. Nadchlo nás pouto mezi dravcem a sokolníkem i to, jak se po vypuštění vrátí svému chovateli na pěst. Na vlastní oči děti viděly např. káně lesní, puštíka, kondora havranovitého, sovu pálenou, orla skalního a orla bělohlavého, výra či poštolku obecnou. Tato přednáška byla pro nás všechny opravdovým zážitkem. Chtěli bychom poděkovat sokolníkům a jejich dravcům a těšíme se na další setkání.

Ing. Hana Nováková