DRAMADÍLNA „POUTNÍK“

Dne 30. dubna putovali žáci 6. a 7. třídy životem Jana Ámose Komenského. Metodami dramatické výchovy se seznámili se základními informacemi, ale i zajímavostmi ze života Učitele národů. V první části dvouhodinové dílny žáci zjišťovali, která osobnost se skrývá za názvem Poutník. Poté, co byl J.A. Komenský odhalen, odkrývali pomocí metod školy hrou děti střípky ze života této osobnosti.Všichni se dobře bavili a snad si do dalších let i zapamatovali to podstatné: hrát si můžeme i ve škole a učit se můžeme i hrou…

 

LETEM SVĚTEM SHAKESPEAKOVSKÝM SVĚTEM

Shakespearovsky naladěnou dramadílnou si 16. května prošli žáci 8. ročníku. Osmáci se seznámili s Shakespearovou tvorbou a životem a sami se stali postavami jeho stěžejních děl a zkusili rozehrát některé známé figury a situace. Text i dramatizace jim snad umožnily zorientovat se ve spletitém světě postav nejznámějšího světového dramatika všech dob.

 

LUDVÍČEK -příběh chlapce z období holokaustu

Dojemný životní příběh Ludvíčka si spolu 16. května prožili naši deváťáci v dramadílně Ludvíček. Na pozadí povídky Arnošta Lustiga se vrátili o mnoho let zpět a na vlastní kůži si vnitřně prožili přesuny do záchytných táborů, vcítili se do údělu lidí v Terezíně a snažili se předvídat, jak příběh hlavního hrdiny dopadne.Tato velmi autentická a prožitková dílna umožnila žákům empaticky prožívat největší hrůzy minulého století. Snad všichni si uvědomili díky vlastnímu zážitku, že toto by se už nikdy opakovat nemělo.

 

ROZSUDEK ZNÍ-VINEN!

Poslední dramadílnu tohoto roku si užili opět deváťáci, a to v pátek 24. května. V dopolední dvouhodinovce se přenesli do 50-tých let minulého století a snažili se pochopit dění této doby. Seznámení se zinscenovanými procesy přiblížilo atmosféru budovatelských let a pomohlo snad pochopit, jaká demagogie se děla a jak jsou lidé lehce zmanipulovatelní….     

  

Mgr. Romana Synková

 

 

 


 


 

 

  

  

  

TOPlist