Den Země aneb…

Není nám jedno, kde a jak žijeme

V pátek 24. dubna 2015 proběhl na naší škole již tradiční „Den Země“. A nutno podotknout, že se opět vydařil. Osvědčená spolupráce obcí Sudice, Rohova a Třebomi s naší školou opět perfektně zafungovala, a tak se naši žáci ze základní i mateřské školy celé dopolednevěnovali aktivitám zaměřeným na ekologické chování a ochranu životního prostředí. V Sudicích a Třebomi děti horlivě pomáhaly našemu kousku „Země“ od nečistot a nežádoucího odpadu. Děti se do práce pustily s nadšením a výsledky jsou viditelné na první pohled. Nadšení bylo znát také v Rohově, kde se naopak žáci zapojili do obnovy lesního porostu. Za pomoci pracovníků Obecního úřadu v Rohově sázeli nové stromečky a chovali se jako praví ochránci přírody. Odměnou byl poté pro všechny v Rohově, Sudicích a Třebomi táborák, kde si děti opekly chutné špekáčky, které jim po záslužné práci přišly jistě vhod. Děkujeme všem dětem, pedagogům a starostům obcí Rohova, Sudic a Třebomi za krásně prožité páteční odpoledne.