Den Země

Dne 22. 4. 2016 se naše škola zapojila do oslav mezinárodního Dne Země. Žáci z obce Sudice a Třebom pomáhali při úklidu v Sudicích. Ale dříve, než jsme vyšli do ulic, byl pro žáky připraven program a všichni tvořili plakáty na téma „Co nepatří do kanalizace“. Po velké přestávce jsme si navlékli rukavice a vzali igelitové pytle. Žáci, rozdělení podle tříd, čistili Sudice od odpadků. Jedna skupina šla směrem ke splavu, druhá na Třebom, další k tanku, čtvrtá k hájence a pátá uklízela kolem školy. Celkem bylo nasbíráno několik pytlů odpadků. Dětem patří velký dík za odvedenou a svědomitou práci.

Mgr. Bc. Monika Kajsíková

Přírodě byl také věnován Den Země, který proběhl v pátek 22. 4. 2016 v Rohově. Do této akce se žáci naší školy již tradičně zapojují s nadšením, zvláště,  když nám tento den zpříjemní krásné jarní počasí. Za pomoci pracovníků Obecního úřadu v Rohově jsme vysazovali nové stromečky a pomáhali jsme se sběrem klestí.  Po práci nás navštívil pan Huňka ze Strahovic, který nám přišel povyprávět o zvířatech, která žijí v našem okolí. Odměnou byl poté táborák, kde si děti opekly chutné špekáčky.

Mgr. Kateřina  Hrubá