DEN BEZPEČNOSTI na Základní škole a Mateřské škole v Sudicích

Tradiční Den bezpečnosti pořádaný školou ve středu 25. 6. 2014 byl letos netradičně okořeněn příjezdem hasičů z místního Svazu dobrovolných hasičů. K radosti všech žáků dorazili na hřiště se sirénou a v plné pohotovosti. Na úvod uhasili fiktivní požár a byli za to oceněni bouřlivým potleskem. Žáci si poté vyzkoušeli speciální výstroj a výzbroj dobrovolných hasičů, prozkoumali hasičské auto a ti nejmenší stříkali proudem vody z hadice na cíl.

Další organizace Dne bezpečnosti již byla v režii učitelů a učitelek. Na jednotlivých stanovištích v budově školy si žáci nacvičovali zásady první pomoci, ujasňovali si povinnou výbavu jízdních kol a pomocí interaktivní tabule se učili poznávat dopravní značky a řešit dopravní situace na křižovatkách. Praktický nácvik je čekal přímo v terénu. Žáci řešili dopravní situace naživo přímo v ulicích a na křižovatkách obce. Na hřišti si v jízdě zručnosti na kolech a koloběžkách testovali své jezdecké dovednosti.

Věříme, že získané zkušenosti žáci nebudou muset využít v době letních prázdnin, ale jak se pravdivě říká: „Kdo je připraven, není překvapen.“

Ing. Hana Nováková, Mgr. Hana van der Laan

organizátorky Dne bezpečnosti