Čtenářský klub

Ve čtvrtek 2. února 2017 zahájil na naší škole činnost školní čtenářský klub.

Jedná se o projekt v rámci Šablon pro MŠ a ZŠ I Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Skupinu starších čtenářů navštěvuje 6 dětí a skupinu mladších čtenářů 12 dětí.    Po krátkém uvítání a představení se, nám děti sdělily svá očekávání  od klubu. Představily své knihy, které přečetly a hovořily o těch, se kterými by se ještě rády seznámily. Povídali jsme si o autorech, ilustrátorech a nakladatelstvích. Následovalo předčítání, výroba vlastních čtenářských karet a další činnosti, ve kterých se postupně pokusíme v dětech probudit fantazii a představivost a ukážeme jim kouzlo nejen dětských pohádek. Děti shlédly také krátký dokument o tom, jak vzniká kniha.

Doufáme, že nadšení vydrží dětem co nejdéle a klub budou navštěvovat velmi rády.

Mgr. Petra Poštulková