Živé „Člověče, nezlob se“ ve školní družině aneb… Kdo si hraje, nezlobí

V pátek 17. dubna 2015 proběhl v tělocvičně naší školy první ročník živého „Člověče, nezlob se“. Toto zcela jedinečné sportovní klání zorganizovaly paní učitelky ze školní družiny. Celkově se do soutěže přihlásilo dvacet dětí, které byly následně rozděleny do čtyř pětičlenných družstev. Po připomenutí pravidel hry se všichni pustili do boje. Každé družstvo mělo svého kapitána, který házel kostkou a určoval pohyb dalších figurek. Modří, Zelení, Žlutí i Červení měli  velmi nápadité a slušivé oblečky. Samotná soutěž probíhala v duchu „nikomu nic nedarovat“, místy to byl opravdu boj. V tělocvičně bylo hodně živo, protože každý hru prožíval. Děti ovšem hrály v duchu fair play. Nezlobily se, když spoluhráč vyhodil jejich figurku. Nakonec musela být hra dohrávána v pondělí, ale nikomu to nikterak nevadilo. Všechny děti si hru náležitě užily a již nyní se těší na druhý ročník živého „Člověče, nezlob se.“ Všem hráčům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme. Doufáme, že se v tak hojném počtu sejdeme i příští rok.

Stupně vítězů:

1. místo – „ŽLUTÍ“ – Michaela Nevřelová, Barbora Kaněrová, Pavlína Fojtíková, Vendula Kubettová, Markéta Obrusniková

2. místo – „ZELENÍ“ – Karolína Šromová, Filip Hrušťák, Jan Nevřela, Jan van der Laan,
Tomáš Folta

3. místo – „MODŘÍ“ – Jiří Balarin, Eliška Svobodová, Adélka Komárková, Antonín Halfar,
Matěj Švan

4. místo – „ČERVENÍ“ – Tereza Langová, Tereza Hluchníková, Monika Svobodová, Michaela Švanová, Eliška Vaníčková

Ester Medková, DiS.