Branně- bezpečnostní závod ve škole

Oblíbený způsob, jak se společně zabavit na konci školního roku, soutěžit a zkusit si zdatnost v terénu, je branný závod. Je to zábavná soutěž v terénu na trase okolo dvou kilometrů v nádherném prostředí Sudic, kterou děti projdou tak za 1,5 hod. Na trase potkávají různá stanoviště, na kterých mají žáci 8. a 9. tříd nachystány úkoly a otázky. Letos bylo 9 stanovišť a úkoly zahrnovaly hádanky, střelbu z luku, házení na cíl, poznávání dopravních značek, pamětní soutěž, dopravní otázky, první pomoc, anglická slovíčka a opičí dráhu. Tento plán připravili žáci pod vedením Romany Tomaschkové a Anety Stříbné. Dne 19. 6. jsme se všichni sešli ráno ve škole, abychom si poznačili trasu a zahájili den podle plánu. Ovšem, počasí bylo deštivé a nepřálo pohybu v terénu. Proto jsme zvolili polosuchou variantu, ve které část závodu proběhla ve škole a část venku. Při nástupu byli žáci rozděleni do smíšených skupin, jak je na naší škole zvykem, abychom se mohli inspirovat navzájem a pracovat v týmech. Závod proběhl podle mírně upraveného plánu. Děti si závod užily a byly odměněny podle dosažených výsledků. Nejlepší tým vedl Vojtěch Kryštof, druhý tým vedla Lenka Hanuschová a třetí se umístila skupina pod vedením Dominiky Strniskové. Těšíme na příští rok :) !

lic. Petra Ratajová