Branně-bezpečnostní den ve škole 2016

Umíte  přejít po laně? Ujedete slalom na kole? Víte, jak vytvořit tlakový obvaz nebo jak se vyznat na mapě? Uměli byste si zkontrolovat kolo před jízdou a znáte pravidla pohybu v provozu na kole či pěšky? Ano? Potom byste uspěli v naší soutěži brannosti a bezpečnosti. Dne 28. 6. 2016 jsme soutěžili na 4 km dlouhé trase v terénu.  Měli jsme smíšená družstva žáků, ve kterých jsme si zasoutěžili všichni. Procházeli jsme devět stanovišť a získávali body za splnění praktického úkolu nebo znalosti. Na trase jsme během hodiny a půl mohli zjistit, jak jsme na tom. Hodnocení bylo podle bodů. Vyhrálo družstvo Gabriely Wagnerové, druhá byla Štěpánka Miková a její tým. Třetí se umístil kapitán Petr Stříbný a jeho skupina. Všichni výherci dostali diplom a nějakou tu sladkost. Celou soutěž připravovali žáci 8. a 9. třídy, což je na naší škole tradicí. Otázky a úkoly byly pro starší i mladší žáky, takže jsme mohli soutěžit všichni. Tento den byl zábavný i poučný a kromě toho jsme si ověřili i svoji fyzičku. Škola v terénu se nám líbila. Bylo to fajn.

Za žáky ZŠ: 9 třída