Bouzov - výlet

Ve středu 30. 5. 2018 navštívili žáci 1., 2., 3. a 5. třídy historický areál na Bouzově. V podhradí byl pro děti připraven zábavný program Rytíři a lapkové. Děti si zde mohly prohlédnout dřevěnou stavbu Trojského koně a z hlavy koně se rozhlédnout po okolí, zajímavé bylo povídání o zbraních a názorné ukázky střelby z těchto zbraní. V  pohádce Uloupený poklad jsme viděli spoustu veselých scének, pranic a soubojů. Někteří žáci měli možnost se do dění zapojit – v pážecím turnaji mohli změřit síly se svými spolužáky a bojovat tak o rytířský titul. Na střelnici si každý vyzkoušel přesnou mušku při výstřelu z kuše na terč běžícího kance. Nejlepší střelci byli odměněni glejtem.  Z podhradí jsme se vypravili na prohlídku hradu a za výkladu průvodkyně jsme si prohlédli všechny jeho krásy. Po nákupech suvenýrů a drobném odpočinku na hradním nádvoří jsme se vydali k autobusu a domů.

Výlet se nám vydařil, počasí nám přálo a všichni jsme si tento den náramně užili. :)

Mgr. Kateřina Hrubá