SUDIČÁCI V BLUDIŠTI

Rozhodnutí zúčastnit se televizní soutěže BLUDIŠTĚ padlo v 8. třídě v hodině fyziky prý jen tak náhodou. Ale následné aktivity: přihlášení do soutěže, výroba fanouškovských plakátů, secvičení vizitky o naší třídě, škole a obci, a trénink některých disciplín nás již bezpečně dovedly k účasti na natáčení. To se konalo 29. března 2016 v ČT v Ostravě a kromě čtyř soutěžících z 8. třídy, kterými byli Lenka Hanuschová – kapitánka, Dominika Strnisková, Jan Lasák, Marek Pekárek, jsme si s sebou přivezli i plný autobus spolužáků - fanoušků. Natáčelo se celé dopoledne a jednu soutěžní disciplínu musel absolvovat i pan učitel Pekárek a Veronika Halfarová. Jak to všechno dopadlo, my samozřejmě víme. Pokud nás chcete vidět soutěžit i vy, tak Bludiště s družstvem SUDIČÁKŮ bude vysíláno 11. června v 11: 30 hodin na ČT „D“.

Třídní učitelka 8. třídy

Ing. Hana Nováková

A pocity fanouška?

Pro soutěžící bylo natáčení jedinečný zážitek, který si budou pamatovat navždy. Maskérna byla pro kluky asi jediná příležitost, kdy na sobě měli make-up a pro holky další zkušenost, jak si třeba svoje líčení vylepšit. My publikum jsme to neměli o moc lehčí, protože jsme točili jeden záběr vícekrát a museli jsme u toho stále tleskat. Ale určitě jsme neměli tak velkou trému, jako naši šikovní soutěžící Marek, Honza, Lenča a Domča. Zažili jsme mnoho napětí až do poslední vteřiny hry. Po jednotlivých soutěžích soutěžící natáčeli rozhovory a zajímavé bylo i natáčení našeho super originálního pokřiku, který nám pomohla ztvárnit naše třídní paní učitelka Hana Nováková. Natáčení každému doporučuji. Je to jedinečná a zajímavá příležitost. Přivezete si domů spoustu zážitků a možná také nějakého „bludišťáka“.

Kristýna Anna Murcková, 8. třída