Úspěch našich žáků v okresním kole Biologické olympiády

I v letošním školním roce proběhlo na naší škole školní kolo Biologické olympiády, ze kterého do okresního kola v Opavě postoupili 4 nejlepší: Tereza Pačková, Daniel Šušolík v kategorii D a Vendula Vlková, Aneta Stříbná v kategorii C. Tématem letošního ročníku bylo: „Světlo a barvy v přírodě“. Postupující 4 žáci vypracovali laboratorní vstupní úkol, odeslali protokol o vlastním pozorování a nastudovali studijní materiál k danému tématu. Nakonec se 3 z nich vydali do Opavy, kde proběhlo okresní kolo. Nejlépe si v početné konkurenci žáků z gymnázií a dalších základních škol vedla Aneta Střížová z 9. třídy, která obsadila v kategorii C krásné 10. místo a Daniel Šušolík ze 7. třídy, který se umístil v kategorii D na 12. místě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a za čas, který věnovali přípravě.

vedoucí přírodovědného kroužku Ing. Hana Nováková