Beseda „Dýchejme čistý vzduch!“

Sdružení obcí Hlučínska si připravilo informační besedu pro žáky hlučínských základních škol v rámci projektu Dýchejme čistý vzduch! Lektor pan Jakub Kubačka přijel 23. září 2015 i do naší školy a žáci II. stupně se zábavnou formou dozvěděli důležité informace o kvalitě ovzduší na Hlučínsku a o třídění odpadů.

A co nás překvapilo? Že obce na Hlučínsku mají nejhorší kvalitu ovzduší na území ČR, a jaký vliv má toto znečištění na naše zdraví. Že kvalitu ovzduší regionu ovlivňují obyvatelé sami svým chováním a samotným přístupem k problematice ekologického vytápění a spalováním nekvalitních tuhých paliv.

Cílem projektu je u žáků a občanů Hlučínska posílit ekologické myšlení a vést k zodpovědnosti ke svému zdraví a k životnímu prostředí, ve kterém žijí. A tříděním odpadů a ekologickým vytápěním bychom ke zlepšením čistoty ovzduší mohli přispět…J

Ing. Hana Nováková

učitelka PŘ a CH