Cesta do Londýna

13.5.2015= Vyjíždíme ráno v 9:00 hod. s cílem šťastně dojet do Londýna. Když se všichni rozloučili se svými rodinami a přáteli, mohli jsme vyrazit. Jely s námi také jiné školy: Těškovice, Bohuslavice a Plzeň. Cesta trvala celý den a celou noc.

14.5.2015= Ráno v 5:00 hod. jsme dorazili do Calais. Přístavního městečka ve Francii, odkud jsme pokračovali trajektem přes kanál L.M. do Anglie. I když někteří měli mořskou nemoc, cestu jsme si užili. Konečně jsme mohli poprvé vstoupit do Anglie. Někteří byli sice po ránu ještě utahaní, ale společně jsme tu cestu do Londýna přečkali. V Londýně jsme zaparkovali u O2 arény, známé taky jako Ježek. Jeli jsme kabinkovou lanovkou přes Temži, také nadzemním metrem, navštívili jsme Tower of London, Tower Bridge, Monument a Natural History Museum. K večeru jsme dorazili na Meeting Point, kde si nás vyzvedly hostitelské rodiny.

15.5.2015= Tento den jsme měli naplánovaný výlet do Oxfordu. V Oxfordu jsme zhlédli mnoho památek. Například jejich univerzitu a jednotlivé koleje. Poté jsme šli do botanické zahrady, ve které byla katedrála a v ní se natáčelo alespoň pár scén z Harryho Pottera. Pak následovalo nakupování a návrat zpět do hostitelských rodin.

16.5.2015= Poslední den v Londýně. A taky mé narozeniny. J Ráno jsme šli do Observatoře, ze které byl krásný výhled na Buckhinghamský palác. Poté jsme šli k velké plachetnici, která byla ve své době nejrychlejší na světě, navštívili jsme London Eye a London Dungeon. Ve čtyři odpoledne jsme nastoupili na lodičku, která nás přivezla až k autobusu. Zpáteční cestou z Anglie do Francie jsme jeli Eurotunelem.

17.5.2015= Odpoledne jsme konečně dojeli domů se spoustou krásných zážitků.

Tereza Pačková, 7 class, školní rok: 2014-2015                                                                                                                                                               


 


 

 

  

  

  

TOPlist