Anglie 2015

O tom, že je možnost jet do Anglie jsme se dozvěděli už na podzim loňského roku. Dostali jsme základní informace o tom, že se jede do Londýna a Oxfordu a popis každého dne. Zájezd byl na 5 dnů.  Zeptala jsem se rodičů jestli, můžu jet a ty souhlasili. Chtěla jsem tam jet proto, abych poznala nová místa a zlepšila si anglický jazyk. Už tu byl 12. květen a já jsem se balila do Anglie, paní učitelka nám dala fráze, které tam budeme používat. Ráno 13. května nás rodiče doprovodili ke škole, kde stál autobus. V 8:50 jsme vyjeli, jeli jsme dvoupatrovým autobusem. Z naší školy nás jelo 13 (3 šesťáčky, 7 sedmáků, 2 osmáci a 1 devaťačka), paní učitelka angličtiny a paní zástupkyně. V autobuse jsme se bavili, potom jsme jeli pro žáky z Bohuslavic, já jsem si četla, hráli jsme hry, další zastávka byla v Těškovicích, tam nastoupilo jen 5 žáků. Pustili nám 3 filmy. Kolem páté k nám nastoupila Plzeň. Autobus byl plný, za hodinu jsme se zastavili na večeři. A za chvíli jsme byli v Německu pak v Nizozemí, v Belgii, ve Francii. Brzy ráno jsme jeli trajektem, cesta trvala 90 minut. Byl tam krásný výhled, když jsme přijížděli, viděli jsme pískovcové útesy. Potom jsme jeli autobusem a asi v 9 hodin jsme vystoupili, bohužel pršelo, jeli jsme lanovkou, procházeli jsme se Londýnem a šli na MONUMENT a na TOWER BRIDGE. Kvůli špatnému počasí jsme se vydali do velkého muzea. Po té co jsme si vše prohlédli a šli jsme k autobusu, který nás odvezl na miting point, kde pro nás přijeli rodiny. Já jsem byla ještě se třemi holkami u jedné paní, která je černoška, bydlela v řadovém malém domku. Měli jsme malý pokojíček. Jídlo mi moc nechutnalo. Ráno po snídani nás odvezli k autobusu. Odkud jsme jeli do OXFORDU (univerzitního města). Šli jsme kolem univerzit, kaplí, byli jsme na místech, kde se natáčel Harry Potter. Potom jsme měli rozchod na nákupy. Pak autobus nás odvezl zase na miting point, kde pro nás přijela naše paní. Ráno jsme si sbalili kufry a jeli k autobusu, který nás odvezl do k O2 aréně, odkud jsme šli k nultému poledníku a hvězdárně. Šli jsme k lodi, která byla kdysi nejrychlejší. Dále jsme jeli metrem na LONDON EYE. Potom jsme šli do mučírny, kde byl taky volný pád. Hned co jsme vylezli uviděli jsme BIG BEN a PARLAMENT  OF WESTMINSTER, kolem kterých jsme prošli k autobusu, jsme jeli lodičkou. V autobusu jsme byli v 18 hodin. Páni řidiči nám udělali párky. Jeli jsme eurotunelem. Zpáteční cesta byla rychlá, ale v Brně se nám pokazil autobus a tak pro nás přijel nový. Domů jsme přijeli v po páté hodině odpolední zpátky ke škole, kde na nás čekali rodiče.

Jsem ráda, že jsem měla možnost jet díky rodičům a škole do Anglie. Zjistila jsem, že se tam dorozumím a poznala jsem hodně památek. A naučila jsem se pár nových slovíček.

Silvie Hluchníková 6.tř.