Anglie plná zábavy  6. – 10. 5. 2019

Začátkem května se uskutečnil zájezd naší školy s CK Scholare Brno. Vybrali jsme si zájezd s bohatým programem plným atrakcí. Viděli jsme Londýn shora – z London Eye, obřího kola se zavěšenými  kabinami, které  je umístěno na jižním břehu řeky Temže.  Přes Temži jsme projeli v kabinové lanovce, také jsme cestovali the Tube – londýnským metrem, nakonec byla i cesta lodí  ze severního Greenwiche do Westminsteru. Big Ben u Westminsteru jsme viděli jen zahalený do plachet na lešení, protože probíhá rekonstrukce této známé stavby.  Tolik z Londýna, který stojí za návštěvu pokaždé, když navštívíme Anglii. 

Zmíněné atrakce v okolí Londýna jsme si také velmi užili. Navštívili jsme Windsor, kde se nachází královské sídlo současné vládnoucí rodiny. V tomto městečku se nachází největší Legoland v U.K. (United Kingdom). Všechny atrakce jsme vyzkoušeli a viděli i různé stavby a části měst z celého světa – v jejich miniaturní podobě, ale všechny byly postaveny ze stavebnice Lego. Rovněž jsme navštívili studia Warner Bross nedaleko Londýna, ve kterých jsou umístěny expozice s interiéry z natáčení filmů o Harrym Potterovi.  Půl dne jsme strávili v těchto studiích a druhou polovinu dne jsme věnovali muzeu voskových figurín – Madame Tussauds´ v Londýně.  Poslední atrakce, kterou jsme si užili, bylo See Life Aquarium,  obří akvária s mořskými živočichy a rostlinami kousek od  London Eye.

Jedinečná zkušenost je setkání s angličtinou v hostitelských rodinách, ve kterých jsme přespali dvě noci. Zkusili jsme si svoje dovednosti v cizím jazyce a zjistili jsme, že je třeba hodně se učit, abychom si mohli cestovat a používat angličtinu k dorozumění kdekoliv na světě.

Cesta na ostrovy a zpátky do České republiky byla dlouhá a namáhavá, ale zažili jsme skvělou jízdu s řidiči společnosti Transit Expres, Petr Haltof z Ostravy. Řidiči byli příjemní a usměvaví, což tvořilo krásnou atmosféru v autobuse.

Na cestě nás doprovázely paní učitelky Romana Synková a Petra Ratajová, které si i přes maximální pracovní vytížení během zájezdu vše parádně užily. Spolucestující byli žáci a učitelky ze školy Jiřího z Poděbrad, ve Frýdku.

Cesta se povedla, všichni jsme si výlet užili a zároveň jsme si přivezli poznatky o angličtině a motivaci NAUČIT  SE  POŘÁDNĚ ANGLICKY !!!

Účastníci zájezdu :)

OTEVŘÍT FOTOGALERII


 


 

 

  

  

  

TOPlist