Výlet do Londýna a Oxfordu

Ve středu 13. května 2015 v ranních hodinách jsme se sešli s dalšími účastníky zájezdu před školou v Sudicích, abychom se vydali na třídenní výlet do Anglie. Cesta trvala něco okolo 24 hodin. Jelo se přes Německo, Nizozemí, Belgii a z Francouzského města Calais trajektem do Britského Doveru.

Cesta autobusem se nám zdála náročná, ale i přesto jsme následující den vydrželi na nohou a prohlédli si památky jako je Tower Bridge, Památník velkého požáru Londýna, byli jsme i na LeadenHall Market, což je Příčná ulice z Harryho Pottera a celý den jsme zakončili prohlídkou Natural History Museum. Po prohlídce Londýna jsme přijeli na tzv. "meeting point", kde si nás vyzvedli naše hostitelské rodiny.

Na další den ráno jsme se s ostatními účastníky zájezdu potkali u autobusu a vyrazili na cestu do Oxfordu, kde jsme si prohlédli Oxfordskou univerzitu, knihovnu či divadlo. Celý den jsme zakončili nakupováním a odjezdem zpět do Londýna.

Další den, 16. května, jsme se opět vydali na prohlídku Londýna. Navštívili jsme místa jako je nultý poledník, loď s názvem Krátká košilka, London Eye či London Dungeon. Večer jsme vyrazili na cestu nazpět, jeli jsme i Eurotunelem pod průlivem La Manche, a to podmořským vlakem. Všichni jsme se v neděli, 17. Května vrátili zdraví a šťastní domů.

Děkujeme škole a rodičům, že nám umožnili tenhle výlet, ze kterého jsme si odnesli spoustu skvělých zážitků.

Lenka Hanuschová, 7.třída