Anglické divadlo v naší škole

Zjistili jsme, že další skvělý nástroj, jak se učit cizí jazyk, je divadlo. Tentokrát jsme měli možnost vidět představení společnosti AZYZAH Theatre z Prahy – dvě herečky, které přijely za námi do Sudic. Celý den – 13.3. 2018 se nesl v duchu zábavného učení prostřednictvím edukativního divadla.

A tak jsme podle věkových vybrali představení vhodná i odpovídající úrovni angličtiny.

Na první představení přišly děti z naší mateřské školy a žáci z 1. – 3. ročníku. Jejich kus se jmenoval – Green Eggs and Ham. Byla to interaktivní hra, ve které si děti mohly i zatancovat, pohybovat se, zkusit se ukázat na jevišti, a hlavně mluvit nebo alespoň poslouchat angličtinu. Děti se mohly dozvědět, jak chutnala zelená vajíčka a šunka a proč ji Mr Suis nejdříve nechtěl sníst.

Druhé představení bylo určeno pro 4., 5. a 6. ročník. Tato hra se jmenovala Murder Mystery a během ní děti řešily záhadu zmizení postavičky Kiki. Tuto postavu si děti velmi oblíbily a pěkně s ní spolupracovaly. Někteří se stali herci v roli Werewolfa – vlkodlaka (Max Slanina), Clauna – klauna ( Lillian vad der Laan),
Vampire – upíra ( Eliška Pekárková) a Mr. Frankenstaina ( Tomáš Slanina). Nakonec jsme vypátrali, kam zmizela Kiki, i když English- style – po anglicku.

Třetí představení bylo pro žáky 7., 8. a 9. ročníku. Pro porozumění bylo třeba dost jazykových dovedností, ale nakonec se všichni prokousali k pochopení příběhu. Jednalo se o sci-fi žánr s možností ohrožení planety Země, která měla být zamořena virem Black Air. Diváci se museli snažit, aby nakonec spojili síly dohromady a zachránili Zemi.  Byla to dřina – museli vyluštit kód pro záchranu, provést iniciační rituál a také odpojit záhadný BOX – ve kterém pomalu „odtikávala nálož s virem“. Komunikace byla samozřejmě anglicky, což nám každému připomíná, že je dneska naprosto běžné ovládat angličtinu nejen pro zábavu…

Tak učení zdar a děkujeme za zážitek!

OTEVŘÍT FOTOGALERII

 


 


 

 

  

  

  

TOPlist