Adaptační hodiny

Ve dnech 13. a 27. května 2014 proběhly adaptační hodiny pro budoucí prvňáčky. Spolu se svými rodiči se děti přišly podívat, jak to vypadá ve škole pár měsíců před jejich nástupem do 1. třídy. Pro děti byl připraven hodinový program plný různých aktivit a úkolů. Děti si mohly posedět ve školních lavicích, formou básniček a říkadel rozpohybovaly své tělo, procvičily hbitost prstíků, které potřebovaly při prvních uvolňovacích cvičeních, které jsou důležitou součástí k přípravě psaní. Zajímavou formou se také seznámily s čísly, počítaly a kreslily puntíky s Ferdou Mravencem a ostatními broučky. Doufáme, že tato setkání překonala obavy z nástupu do 1. třídy a všechny děti se již na své první školní dny těší.

Mgr. Zdeňka Diňová a Mgr. Kateřina Hrubá