Průvod broučků se vydařil…..

08. 11. 2013 v podvečer se  před Mateřskou a Základní školou v Sudicích uskutečnilo setkání broučků a berušek. Tento páteční podvečer byl pro děti Mš a Zš opravdu výjimečný.  Tajemný průvod , zahalený  do právě začínající tmy  prosvítila  svítidla různých tvarů,barev a velikostí v podobě lampionů, svíček, lucerniček, blikajících  náramků a čelenek.

V čele průvodu šli oblíbené pohádkové postavičky Křemílek a Vochomůrka, s jejichž příběhy se děti seznamovaly již v průběhu celého týdne v různých každodenních činnostech a aktivitách v mateřské škole. Tato kamarádská pohádková dvojice tak dotvořila pohádkovou atmosféru tohoto průvodu.

Děti společně s rodiči i prarodiči, rodinami s kočárky prošly se zářícími světly celou vesnici. Cestou si broučci vzájemně okukovali záři , vzhled a barvy svítidel, která pomáhala odtajnit některé zajímavé kostýmy broučků a berušek.  Hudba z místního rozhlasu  dolaďovala krok a přispěla k pozvednutí nálady. Kdo chtěl, tak si i zazpíval. Průvod obcí byl zakončen na místním hřišti, kde děti společně zazpívaly broučkům na dobrou noc, uložily je k podzimnímu spaní.

Překvapením a  zaslouženou odměnou večera byl bohatě  nazdobený stůl s občerstvením  pro všechny zúčastněné. Různé moučníky a zákusky z kuchyně mladých maminek se podávaly s teplým čajem. Velmi úhledné a chutné občerstvení všichni ocenili. Také příznivé počasí a dobrá nálada přispěly k příjemnému posezení při kterém  nechyběl ani  volný pohyb dětí , „létajících a honících se broučků „.Děti se bavily,byly spokojené a tak nikomu nevadilo, že se i dospělí  zapovídali a že se ukončení tohoto vydařeného večera trochu  protáhlo. Svítidla dohořela,všichni se rozešli s dobrým pocitem a pro mnohé novým zážitkem.

Za příjemné ukončení pracovního týdne děkujeme  dětem, kterým to moc slušelo ,jejich starostlivým rodičům, aktivním p. učitelkám  a všem , kteří svou účastí podpořili a pomohli  k uskutečnění této vydařené podzimní aktivity.Přejme si ,aby byla povzbuzením  do nadcházejícího náročného období příprav dalších nových aktivit pro děti a rodiče, které plánujeme.

Kolektiv MŠ

PŘEHRÁT VIDEO