Ve čtvrtek 24. října 2013 se žáci 7. třídy ZŠ a MŠ Sudice zúčastnili MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE NÁŘEČÍ MORAVSKÉ (PRAJSKÉ) v polských Křanovicích. Školu jmenovitě reprezentovali - Adam Lampa, Daniel Šušolík, Tereza Nevřelová, Sára Nemčeková  a Eleanor Samy. Tématem letošního VII. ročníku byly „RODINNÉ OBŘADY – SVATBA  NA VESNICI“. Naši žáci předvedli odborné porotě scénku v naší milované „prajštině“ – „Prave prajske vesele aneb Jak Elza Helmuta ku oltařu dohnala“. V nabité konkurenci několika polských a českých družstev si naši mladí herci vedli znamenitě. Získali bouřlivý aplaus celého publika a především uznání celé poroty. Výsledkem je pro nás fantastické . 1. místo, o které jsme se podělili s jinými školami, protože, jak je nutno dodat, také jejich výkony byly velmi zdařilé. Příští rok pojedeme určitě znovu, tak nám, prosím, držte palce. Děkujeme.

Mgr. Michal Kunický